на шосе

19 6
2017

Симон Шпілак впевнено виграв Тур Швейцарії

Традиційними велоперегонами з роздільним стартом завершився недільний Тур Швейцарії, багатоденна гонка категорії World Tour, яка вважається з Критеріумом Дофіне одним з двох найважливіших підготовчих стартів до липневого Тур де Франс. Проте, можна абсолютно не сумніватися в тому, що переможця Тура Швейцарії власною персоною ми у Франції не побачимо, чому є своє логічне пояснення.

Словенець Симон Шпілак, що представляє команду Katusha-Alpecin, яка виступає під швейцарської ліцензією, є визнаним майстром тижневих багатоденних гонок. Крім усього іншого, Шпілак раніше перемагав і в загальному заліку Туру Швейцарії. Але через проблеми зі здоров'ям, пов'язаних насамперед з сезонними алергіями, у нього ніколи не виходило добре проїхати будь-якої з трьох гран турів. Тому свою останню супербагатоднівку він проїхав ще в 2014-му році.

Втім, це не завадило Шпілаку вдруге після 2015-го року виграти Тур Швейцарії. Фундамент своєї перемоги капітан Katusha-Alpecin на цій гонці заклав на королівському гірському етапі в Австрії, де і завоював жовту майку лідера. Ну а в заключній велогонці з роздільним стартом словенець посів високе п'яте місце, поступившись переможцю етапу Роан Денніс (BMC Racing Team), одному з найсильніших гонщиків світу в цій дисципліні, всього в 51 секунду.

У загальному заліку Шпілак на 48 секунд випередив італійця Даміано Карузо з BMC Racing Team і знаменитого голландця Стівена Круйсвійка з LottoNL-Jumbo. Очкову класифікацію Тура Швейцарії очікувано виграв чемпіон світу зі Словаччини Петер Саган (Bora-hansgrohe), який також переміг на двох етапах гонки і довів загальне число своїх швейцарських перемог до 15-ї. За цим показником Саган є рекордсменом Туру Швейцарії. У гірському заліку першість здобув датчанин Лассе Норман Хансен з Aqua Blue Sport, а командну класифікацію виграла французька Ag2r La Mondiale.

Повернення Гривко і сходження Груневегена
Крім Тура Швейцарії, який як гонка World Tour, безперечно, грав головну роль в велосипедному житті минулого тижня, у неділю підійшли до кінця відразу три престижні міжнародні гонки.

З точки зору українського велоспорту варто відзначити перш за все те, що у Франції в ході багатоденної гонки Route de Sud в гоночний режим повернувся найсильніший велосипедист України Андрій Гривко, який відбував до цього півторамісячну дискваліфікацію. Українець посів високе 11-е місце на другому етапі і завершив гонку на 70-й позиції в загальному заліку. У ньому, в свою чергу, перемогу здобув 26-річний швейцарець Сільван Дільєр, який на сім секунд випередив Річарда Карапаса з Колумбії, що представляє іспанську Movistar. Третя позиція дісталася Кенні Еллісонду з Team Sky.

У Нідерландах на тижні пройшла традиційна багатоденка Ster ZLM (категорія 2.1), яка в останні роки стала основним тестом для провідних спринтерів перед Тур де Франс. Досить несподівано Ster ZLM стала бенефісом голландця Ділана Груневегена з LottoNL-Jumbo, який, втім, уже в минулому році вийшов на найвищий рівень. Груневеген виграв в своїх рідних Нідерландах відразу два етапи, випередивши Макса Вальшайда (Sunweb) і Андре Грайпель (Lotto-Soudal) відповідно. Останній етап в неділю, проте, дістався німцеві Марселю Кіттелю, який зміг здолати Груневегена (йому також дісталася майка кращого в очковій класифікації) і Грайпель. Перемогу в генеральній класифікації, втім, здобув не спринтер, а переможець складного по рельєфу суботнього етапу Хосе Гонсалвеш з швейцарсько-російської Katusha-Alpecin.

Тур Словенії (категорія 2.1) став бенефісом німецької команди Bora-hansgrohe. Лише один етап багатоднівки по словенським дорогах не дістався гонщикам з цього колективу: другий відрізок виграв Лука Мезгец, що представляє австралійську ORICA-Scott. В іншому, перший і останній етапи виграв ірландський спринтер Сем Беннетт, а гірський третій відрізок разом з генеральною класифікацією дісталися капітану Bora-hansgrohe на цій гонці, поляку Рафалу Майк.