Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

28 10
2016

Президент ФВСУ задоволений рівнем фінансування велоспорту

Президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко розповів про стан велоспорту в країні. В інтерв'ю xsport.ua Олександр Башенко зізнався, що задоволений рівнем фінансування велоспорту в Україні:
«Цього року міністерство виділило нам дуже непогані гроші, і я цим задоволений. За 2016 рік ми провели 120 гоночних днів на шосе, ще 60 - на треку і в маунтінбайку. І, наскільки мені відомо, наступного року рівень фінансування збережеться. Збільшувати фінансування на даному етапі немає необхідності».
Олександр Башенко розкритикував деяких членів збірної України з велоспорту: 
«У нас кожен гонщик сам собі генерал. Усі приїжджають на збори і не хочуть слухатися головного тренера збірної. Хочуть працювати за своєю індивідуальною програмою з особистим тренером. На великих стартах не виконують тактичні настанови тренерів. На Чемпіонаті світу в Катарі було завдання триматися попереду і їхати у відриви. Але вони чекали, поки їх привезуть на фініш, а там ще й кави наллють і дадуть перемогти.
В результаті на початку гонки всіх видуло сильним вітром в ешелони, і ніхто навіть не дістався до фінішу. Те ж саме можна сказати і про жінок. У груповій гонці на Чемпіонаті Європи у нас була команда з 8 людей. Але вони гонку просто злили».
Також Башенко розповів про проблеми з підготовкою гонщиків і необхідність створення в Україні сильної команди:
«На даний момент в Україні є дві континентальні команди. Однак організатори гонок вищого рангу не хочуть їх запрошувати на свої старти, і спортсмени не отримують можливості розвиватися. Нам необхідно створити хоча б одну команду проконтинентального дивізіону. У власників команди KOLSS є такі плани, але не знаю, наскільки це можливо реалізувати в найближчому майбутньому.
Для цього необхідні серйозні інвестиції, які потім будуть повертатися через доходи від телебачення. Не знаю, чи готові власники зараз робити ці інвестиції. До того ж, для створення команди такого високого рівня потрібно приблизно 30 сильних гонщиків. В Україні їх зараз просто немає.
Проблеми з підготовкою є. Одна з них - нинішня політична ситуація в країні. Донецька і Луганська області завжди давали сильних гонщиків. Наприклад, призери недавнього чемпіонату Європи на треку Любов Басова і Андрій Винокуров родом саме зі Східної України.
Але зараз ми активно працюємо над підвищенням рівня підготовки. Хоча це непросто, враховуючи мізерні зарплати вчителів і тренерів, а також те, що велоспорт сам по собі - дуже недешевий вид спорту», - заявив Олександр Башенко.

Джерело: Xsport.ua
Фото: кадри з відео, Олег Самойленко