Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

28 10
2016

Президент ФВСУ прокоментував скандал у велоспорті

Президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко під час веб-конференції на телеканалі XSPORT і сайті XSPORT.ua розповів про те, що його не влаштовує в нинішній чоловічій збірній з велоспорту на шосе, яку він запропонував звільнити.
Головною претензією Олександра Башенка є невиконання командних завдань на Олімпійських Іграх в Ріо і Чемпіонаті світу в Катарі.
Олександр Башенко, президент ФВСУ:
"Якщо когось влаштовує, що збірну команду здуває на 80 км... Так, у Катарі дуже специфічні гонки. Їх таких всього дві є — Тур Катару і ось був чемпіонат світу. Лише дві гонки на рік з такою специфікою. Під час них у тебе є шанс, тільки коли ти їдеш ешелоном, а наші спортсмени показали, що не вміють. Це перше.
Друге. Тренери команди ставили завдання втриматися в голові групи, адже коли буде нарощуватися темп, то неможливо наздогнати, якщо ти в хвості. Як результат — усі дружно проїхали в хвості, усі сподівалися на те, що їх привезуть на фініш, а там ще й чай з кавою дадуть. Так не буває, це гонка в Катарі.
Я підходив до тренера збірної Казахстану, просив у нього пару хлопців у відрив, щоб ми могли сформувати відрив. А він не погодився, сказав, що в нього всі хлопці їдуть за завданням. А в нас «генералітет» прийняв рішення покурити в хвості, бо їх привезуть, а це Катар, там не возять! Якщо ти не розумієш, як їхати в ешелоні, я не знаю, може, вони дійсно не знають. Не хочу, щоб це прозвучало як звинувачення. Може, вони професіонали і не вміють цього. Але, люди добрі, виконуйте завдання.
Жінки. Яскравий приклад. Оля Шекель, Аня Соловей і Лера Кононенко. Заряджені, злі на весь світ. Було очевидно, що Лері буде важко фінішувати, якщо вона доїде до фінішу. Я поставив завдання тренеру поставити задачу Кононенко виїхати у відрив. Стартує група, стартує японка, Лера сидить позаду групи, в чому прикол? Ну, посиділа і зійшла.
Я кажу «позитив-негатив». У чому позитив? Ми зробили величезну роботу як Федерація в цьому році з точки зору організації змагань, розширили географію, пішли в Дрогобич, в Тисовець, багато змагань у Харкові, Львівська федерація активно працює, люди активно це підхопили, але в кінцевому підсумку все одно потрібен результат".

Джерело: XSPORT.ua 
Фото: ФВСУ, кадри з інтерв'ю