Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

30 5
2015

Обраний новий президент Федерації велоспорту України - Олександр Башенко

Кілька хвилин тому на позачерговому з'їзді Федерації велоспорту України був обраний новий президент, ним став Олександр Башенко (екс віце-президент ФВСУ). На цій посаді він змінив самого «довгограючого» керівника, який очолював Федерацію більше 20 років, Бориса Іванова.
Олександр Башенко, голова організаційного комітету Race Horizon Park і новообраний президент Федерації велосипедного спорту України:
— Пане Башенко, які ваші перші кроки і цілі після обрання на пост президента ФВСУ?
— Після виборів необхідно отримати думку всіх обласних федерацій. ФВСУ - це не організація, яка належить якійсь одній людині в місті Києві, а об'єднання багатьох людей, експертів, ентузіастів з різних областей. Нам потрібно зібрати кандидатури, провести реформу системи управління та керівництва. Я сподіваюся до листопада завершити цей процес, щоб з листопада, чи навіть з вересня, федерація запрацювала вже в іншому форматі. А конкретно: запрацювала як громадська федерація, спрямована на розвиток велоспорту. І саме так її бачать всі ті, хто любить велоспорт.
— Як конкретно ви плануєте провести цю реформу?
— По-перше, самі подивіться: на сьогоднішній день у нас 21 член виконавчого комітету федерації. Серед них є шановні почесні члени, заслужені люди, які вже жодним чином не беруть участі в повсякденній роботі. Це, насправді, велика проблема і критичний момент в оцінці діяльності Бориса Іванова. Він був одним воїном у полі, а я так, чесно кажучи, не хочу. Я хочу, щоб виконком наповнився людьми, які будуть безпосередньо брати участь у роботі федерації і привносити в неї щось нове, а не просто значитися в керівній структурі. Крім того, сьогодні у нас цілих 11 віце-президентів федерації. Наскільки я знаю, в такій країні як Сполучені Штати Америки є тільки один президент і один віце-президент. У чому сенс 11 віце-президентів? Я не зовсім розумію. Але я не хочу одноосібно закривати всі питання, а хочу послухати думки всіх учасників процесу. Можливо, їх взагалі 50 потрібно? А, може, потрібно два або три, щоб федерація стала робочим органом, що працює на велоспорт. І великим, серйозним лобі, що працює на велоспорт. Бо коли нас сьогодні порівнюють із синхронним плаванням, то, чесно кажучи, трохи неприємно це чути.
Чому неприємно?
Не маю нічого проти синхронного плавання, але кількість людей, що займаються велоспортом, незрівнянна з тією кількістю, яка займається синхронним плаванням. Потрібно просто бачити, наскільки велоспорт популярний в масах, скільки різних змагань проходять у нас в зовсім різних видах. Але у нас, на жаль, мало хто про це знає. Це теж потрібно виправляти, потрібно виправляти піар-прояви, програму маркетингу та саме просування бренду "велоспорт" в маси. Але не тільки в маси, а ще й у фінансові структури. Бо Race Horizon Park  дуже яскравий приклад того, що спонсори, насправді, є. І спонсори йдуть в велоспорт, але їм потрібен продукт. А коли ми просто йдемо і просимо "подайте Христа ради", то це нікому не цікаво і ніхто цим не займається. Тому до деякого часу все було в завислому стані. Зараз ми спробуємо це стан глобально змінити. Стан, коли не ми повинні, а коли це престижно з нами брати участь у таких проектах як великі велосипедні змагання, розвиток велоспорту і, звичайно, дитячі змагання.
Наостанок: два слова про сьогоднішні гонки на Хрещатику та Майдані.
Сьогоднішня гонка була космічною і нереально цікавою. Звичайно, трохи не вистачало сильних команд в пелотоні. Є Kolss-BDC, яка традиційно сильна, їм допомагають хлопці з Kyiv Capital Racing, бо земляки повинні один одному допомагати це природно. Є дуже сильна команда з Австрії, Team Voralberg, але їм неймовірно важко, вони протистоять величезному складу киян. Звичайно, сьогодні прогнозовано проявив себе Попок з Білорусі якби був груповий спринт, то він, швидше за все, виявився б попереду. Тут хлопці з Kolss-BDC все правильно передбачили. Мені, чесно кажучи, дуже сподобалася зміна відношення міста Києва та самих киян до проведення велогонки. Наглухо перекритий Хрещатик, абсолютна толерантність і підтримка, маса глядачів на Хрещатику, на трибунах. Це говорить про те, що відбулася зміна підходу до велоспорту і до велосипедних змагань. Дуже багато людей приїхали з різних областей, вони дивляться за перегонами, їм дуже цікаво. Вони хочуть зрозуміти, перейняти досвід. Це теж один з результатів гонки такого рівня. Що стосується спортивної складової, то я сказав: давайте виходити з того, що ми маємо справу з очковою категорійною міжнародною гонкою UCI. І очкових місць тут вісім. Будемо підбивати підсумки за результатами трьох днів, по набору очок - там подивимося, хто опинився найсильнішим. На сьогодні за очками лідирує Kolss-BDC, а ось хто буде другим-третім - це поки незрозуміло. Команди однозначно виїдуть і з міжнародними очками, і з преміальними для гонщиків, тому з моєї точки зору все йде за планом.