на шосе

23 5
2018

Чемпіонка Європи VS Чемпіонка Світу

Срібна нагорода етапу Кубка Світу з маунтинбайку, завойована Яною Беломоїною в Німеччині, поповнила колекцію нагород української спортсменки. Змагання UCI Mountainbike World Cup проходили 18-20 травня в уже добре знайомому Яні Альбштадті, де в минулому році вона була першою. Поступилася Яна своїй принциповії суперниці Йоланді Нефф, з якою і в минулому році боролася на цій трасі, але в 2017 швейцарська гонщиця була третьою, замикаючи трійку лідерів на етапі в Альбштадті.
У рейтингу UCI серед жіночої еліти в крос-кантрі Яна Беломоїна випереджає свою найближчу суперницю більш, ніж на 150 пунктів, і займає 1 місце, тоді як двічі чемпіонка Світу Йоланда Нефф - на другій позиції.
 У гонці 2018 року в Альбштадті основна інтрига була в боротьбі за друге - третє місця на п'єдесталі, так як першу позицію за всю гонку ніхто з суперниць не зміг оскаржити - Йоланда Нефф задала свій темп, і відірвалася від пелотону більш, ніж на дві хвилини. Українська гонщиця перші кілька кіл йшла на 4-6 місці, і лише на передостанньому етапі вирвалася на друге, випередивши Алессандру Келлер зі Швейцарії на складному підйомі, і вигравши у неї одну соту секунди. На останньому колі Яні вдалося зміцнити свої позиції, вона виклалася по максимуму, і фінішувала з запасом більше, ніж в десять секунд. Її одноклубниці Ганні Таубер також вдалося на останньому колі обігнати Алессандру Келлер і закінчити гонку з бронзовою нагородою.

Після завершення гонки Яна поділилася своїми емоціями:
 - Я така щаслива, дуже задоволена результатом! Це місце (Альбштадт) для мене дуже особливе, так як в минулому році я завоювала тут перше золото в сезоні. Коли почалася гонка, я відчула, що все пам'ятаю, отримала задоволення від кожного підйому, постаралася зробити все, на що я була здатна сьогодні, і я дуже задоволена і щаслива отримати тут срібну медаль. Беручи участь в змаганнях, я не думаю про результат сезону, просто налаштовуюся на кожну гонку, і намагаюся виступити настільки добре, наскільки я можу в даний момент.