Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

12 3
2018

«Стратегія не спрацювала» — українські велогонщиці про ЧС на треку 2018

Чемпіонат світу на треку для української збірної пройшов без нагород. Ми вже цікавилися думкою тренера, чому велогонщики показали такі результати. Тепер ми попросили прокоментувати виступ самих спортсменів.

Тетяна Клімченко: «Задоволена результатом, але можу краще»

Які враження у вас від ЧС у Нідерландах?
Враження  від чемпіонату дуже приємні, організація, як завжди, на високому рівні.  Але спілкувались ми здебільшого у своєму колективі, через те, що не жили зі спортсменами з інших країн в одному місті. Наша збірна була розміщена у 20 кілометрах від треку, і ми діставалися місця  і знаходились на стадіоні лише підчас змагань. А там вже було не до спілкування.

Як оцінюєте власний виступ? На що розраховували, що вдалося, що можна вдосконалити у майбутньому?
Я задоволена своїм результатом на скретчі (скретч 10 км – 10 місце, прим. ред.), а от для омніуму потрібна краща підготовка (20 результат на ЧС-2018). Хоч мені подобається цей вид програми на чемпіонаті, я  у ньому поки що не почуваюсь як риба у воді. Треба більше працювати, більше готуватись. Думаю, згодом матиму кращий результат.

Ви у 10-ці кращих у скретч-рейсі, чи намагатиметесь піднятись вище у чемпіонаті Європи у серпні цього року?
Звичайно, старатимусь покращити свій результат на чемпіонаті Європи, але спочатку треба відновитись, відпочити, а вже потім починати підготовку до нових стартів.  Хочу побажати всім своїм колегам по збірній наполегливості та успіху на цьому шляху!

Любов Басова: «Відтепер моєю єдиною тактикою буде швидкість»

Ваші враження від Чемпіонату?
-Важко говорити про враження, коли чемпіонат закінчився для тебе без медалей. Була б медаль, була б інша розмова, інші емоції, це природно. А коли не потрапляєш у фінал за перше-шосте місце в кейріні, особливих вражень не отримуєш, тому що завжди, готуючись до змагань, сподіваєшся, що проїдеш добре. Хочеться, щоб незабутнім був кожен чемпіонат Світу. Але вийшло так, що в результаті була сьома, і, звичайно, була засмучена.

Про кейрін хотілося б поговорити трохи докладніше. Було враження, що в фіналі за 7-12 місця у вас був запас сил, коли ви фінішували, настільки явною була перевага над суперницями. У чому, на ваш погляд, причина — чому не вдалося пробитися в основний фінал?
Справа в тому, що кейрін — це свого роду лотерея, тут результат залежить не тільки від підготовки, а ще від низки факторів. Ті люди, які можуть їхати швидко, (та ж Христина Фогель, чемпіонка Світу, яка прийшла шостою) — допускаючи найменшу помилку, просто не потрапляють «в обойму». Я б сказала, в цьому виді потрібно мати очі всюди, - спереду, позаду, з боків, вміти зайняти правильне місце серед спортсменів.

Цікавий момент з приводу місця в цій гонці, тут є якась певна стратегія?
 Ось я ніби вибрала правильне місце, і розраховувала, що це принесе успіх. Навіть десь трохи економила сили в півфіналі, думаючи, що попереду гонка за медалі, була впевнена, що пройду. Але те, що я поїхала зверху, а це вимагає більшої витрати сил, так як їдеш по більшому радіусу, то в підсумку інші дівчата «стали на ноги» і поїхали. І вийшло так, що мене заблокували спереду, і я чисто фізично не могла звідти вийти. Така ж ситуація була у мене на Олімпійських Іграх, коли я їхала за 1-6 місце - потрапила в «коробочку», і просто нікуди було подітися. Ну, а в фіналі за 7-12 місце я так розлютилася, можна сказати, виклалася, і навіть на відео було видно, як я поїхала на фінішній прямій, випередивши далеко усіх суперниць.

Ви аналізували цю гонку для себе, розбирали так би мовити, крок за кроком?
Так, звичайно, я потім сама собі ставила питання: «Чому, Люба, ти не поїхала так, вийшло б все зовсім інакше». Але, ви знаєте, що я помічаю, коли я починаю планувати гонку, щось вигадувати, нічого не виходить так, як задумано. Коли просто їдеш, викладаючись на максимум — «валиш», як у нас кажуть, тоді все виходить. Думаю, це і буде моєю стратегією на наступних змаганнях. Їхати і всіх обганяти!

Де берете натхнення для вирішення всіх складних завдань, хто вас підтримує?
Моя сім'я перш за все, нас всіх підтримує те, що ми разом. Але складнощів у нас дуже багато — після переїзду з Луганська до Львова ми винаймаємо квартиру, я одна працюю, чоловік частково допомагає мені в тренуваннях, а в той час, коли я на змаганнях, на ньому основна турбота про доньку. Але ми справляємося.
З огляду на все особисті обставини, хочу сказати, що ви — двічі герой, і нехай ваш оптимізм і працьовитість принесуть вам ті нагороди, до яких ви прагнете!

Олена Старикова: «У мене є бажання перемагати»

Ваші враження від Нідерландів та Чемпіонату?
Я не перший раз була в Нідерландах, це моя улюблена країна, крім того, що там відмінний трек, я дуже люблю голландські вафлі.

Чи задоволені ви своїм результатом?
Виступила в принципі добре (гіт 500м - 5 місце, спринт - 10 місце), але розумію, що могло бути краще, звичайно, є над чим працювати. За час підготовки, який є до наступного серпня, я постараюся зробити все можливе, щоб на чемпіонаті Європи показати кращий результат. Відчуваю, що у мене достатньо сил для поліпшення своїх показників.

Скажіть, Олено, а які види велоперегонів вам подобаються найбільше?
Мої улюблені дисципліни — це спринт і гіт на 500 метрів. Поки є час до наступних великих змагань буду намагатися стати краще і швидше, щоб з чемпіонату Європи приїхати з медаллю.

Чи є у вас побажання собі і своїм колегам по команді?
Звичайно, я всім бажаю самовдосконалюватися, мати бажання бути кращим, і, звичайно, здоров'я, щоб вистачало сили на здійснення великих планів!