Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

07 3
2018

8 Березня і велосипед

Ми зазвичай відзначаємо шлях велогонщиць нашої країни за кількістю рекордів і нагород, участі в престижних перегонах. А тим часом в світі все ще є країни, де жінкам доводиться боротися за право просто їздити на велосипеді. Спочатку міжнародний жіночий день 8 Березня отримав назву «День солідарності жінок за свої права». І нехай багато що змінилося у ставленні до цієї дати за останні роки. Але ми хочемо напередодні цього весняного свята побажати всім жінкам в повній мірі відчувати радість від можливості бути собою, бути вільними у виборі свого шляху в житті і професії, хобі і спорті, розкривати всі свої таланти світу і досягати неможливого.

І підготували для вас кілька цікавих фактів з історії жіночого велоспорту.

Дівчина і велосипед
Чоловіки винайшли велосипед. І вирушили підкорювати на ньому нові висоти, розширювати горизонти і встановлювати рекорди. А жінки вирішили, що їм багато не треба ... їм треба ВСЕ, і увірвалися у новий вид спорту, що набирає обертів з кінця позаминулого (!) 19-го століття. І зробили це у властивій лише жінкам манері, руйнуючи стереотипи, створюючи свої легенди.

19 століття. Епатажний початок
«В'їхали» в історію велосипедного спорту прекрасні дами з такою помпою, що пропустити цей старт було просто неможливо. Ернестіна Бернар, парижанка за місцем народження, в 1894 році в Торонто на двоколісному високому велосипеді влаштувала феєричне шоу на іподромі, проїхавши три милі в заїзді з кіньми. Після цього незабутнього шоу в тому ж році, але іншою жінкою, матір'ю трьох дітей, було здійснено першу кругосвітню подорож на велосипеді. Енні Коен Копчевскі змінила прізвище на назву фірми-спонсора подорожі - Лондондеррі, (що коштувало фірмі 100 $), і зуміла за рік об'їхати весь світ, після чого була нагороджена грошовим призом у розмірі 10 000 $, які їй вручили в урочистій обстановці в Нью- Йорку. Газета "New York World" писала 20 жовтня 1895 року: "Це найбільш екстраординарна подорож, яку за всіх часів було здійснено жінкою!"

20 століття. Неможливе є можливим
Нове століття принесло нові імена і нові рекорди. Жінки беруть участь в офіційних змаганнях і вражають своїми досягненнями в швидкості і витривалості, з 1958 року жіночі велоперегони включені в програму чемпіонату світу, з 1984-го – в програму Олімпійських ігор. Цікавий, в чомусь навіть містичний збіг: перший чемпіонат Світу був проведений в Парижі в 1958-му, і саме в цей рік у Франції народилася легенда світового велоспорту Жанні Лонго, на особистому рахунку якої 38 світових рекордів, в кар'єрі нев'янучої Жанні 1090 перемог , тільки на Олімпіадах і чемпіонатах світу вона завоювала 30 медалей! Вона взяла участь в семи поспіль Олімпійських Іграх, стала володаркою золотої, двох срібних і бронзової медалі. Тричі їй підкорялася гонка Тур де Франс, (1987, 1988, 1989), чотири рази вона ставала в цій престижній гонці срібною медалісткою, один раз завоювала бронзу; 56 раз була чемпіонкою Франції. При цьому вона дуже по-жіночому еклектична і непередбачувана: в велоспорт Жанні прийшла, вже будучи успішної гірськолижницею, в своєму рідному альпійському регіоні Верхньої Савойї вигравала легкоатлетичні змагання, в 1975 році була чемпіонкою з метання диска. Але одного разу спробувавши себе в велогонці, в 1979 році, одразу перемогла, відкривши цією перемогою епоху імені себе, довівши прикладом усього свого життя, що неможливе є можливим. При цьому Жанні прекрасна не лише в спорті - вона чудово готує і щороку бере участь міжнародному конкурсі піаністів. Як зізнавалася мадам Лонго в одному з інтерв'ю, «насолода грати на піаніно - таке ж задоволення, що від їзди на велосипеді, коли їдеш «розділку»!

21 століття. нові виклики
Впевнені, що пройде не так багато часу, і ми будемо переповідати дивовижні історії боротьби і досягнень наших співвітчизниць. Українки в 21-му столітті наполегливо відвойовують своє місце на Олімпі серед визнаних грандів велосипедного спорту, і ми віримо, що до перемог і досягнень в різних європейських і світових змаганнях додадуться в недалекому майбутньому і наші Олімпійські нагороди. А поки згадаємо деяких найвідоміших українських велогонщиць: Ольга Кулинич, Яна Беломоїна, Анна Нагірна, Анна Соловій, Любов Шуліка (Басова), Тетяна Клімченко, Ольга Шекель, Олена Старікова, Марія Іванюк, Олена Новікова, Євгенія Висоцька, Христина Конвісарова, Тетяна Рябченко , Валерія Кононенко та багато інших.

Дякуємо вам за вашу відвагу, силу і майстерність. Ви подарували всім українським уболівальникам незабутні хвилини драйву, переживань і гордості. Зі святом!