Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

11 10
2017

Красивий тріумф Вінченцо Нібалі

Головною подією останнього тижня у світі шосейного велоспорту безперечно стала легендарна одноденна гонка Іль Ломбардія, остання з п'яти одноденок-монументів велосипедного сезону. Цього року Іль Ломбардія вийшла особливо цікавою і напруженою, до того ж з самого початку. На перших же кілометрах сформувався відрив дня, в який відібрались Лоренцо Рота (Bardiani-CSF), Маттіас Ле Турньер (Cofidis), П'єр Паоло Де Негрі (Nippo Vino Fantini), Леннард Гофстеде (Sunweb), Давид Баллеріні (Androni-Sidermec) і Жак Янсе Ван Ренсбург (Dimension Data). Цей від'їзд досить швидко заробив перевагу в десять хвилин над основною групою, завдяки чому міг відчувати себе дуже і дуже спокійно.
 
Проте, пелотон тримав ситуацію в гонці під контролем, тому за 75 кілометрів до фінішу у Баллеріні, Ван Ренсбурга і компанії залишилося лише дві з половиною хвилини переваги. На підйомі на Мадонна дель Гізалло відрив прогнозовано розсипався, тоді як з пелотону саме в цей момент атакували Лоренс Де Плус (Quick-Step Floors) і Мікаель Шерел (Ag2r La Mondiale). Разом з Маттіасом Ле Турньером з першого відриву вони досить швидко виявилися на вістрі гонки, а слідом за ними сформувалася група переслідування з Валеріо Конті (UAE Team Emirates), Віннера Анакони (Movistar) і Прімоша Рогліча (LottoNL-Jumbo).
 
За 53 кілометри до фінішу, на горі Муро ді Сорман, сольну спробу відриву зробив Шерел, який на 30 секунд відірвався від вкрай одинокого Де Плуса, в той час як група фаворитів перебувала на хвилинному відставанні. На спуску Де Плус застосував надто вже агресивний стиль їзди, сильно впав, але, на щастя, нічого страшного з гонщиком Quick-Step Floors не відбулося, хоча побоювання були величезними. На передостанньому підйомі, в свою чергу, розпочався вирішальний просів. Спробу Філіпа Жильбера і Алессандро Де Марки відірватися від групи лідерів швидко нейтралізували, після чого сильно скорочений за чисельністю пелотон почав сходження на Сівілом.
 
Незадовго до вершини цієї знакової для Іль Ломбардії гори відразу кілька гострих атак зробив француз Тібо Піно з FDJ, який таки зміг відірватися від своїх переслідувачів — це сталося приблизно за 17 кілометрів до фінішної межі. Однак, відразу після цього атакував Вінченцо Нібалі з Bahrain-Merida, який швидко переклався до Піно. На спуску Нібалі, один з кращих даунхіллерів світу, спокійно від'їхав від Піно, завдяки чому і здобув яскраву перемогу. У боротьбі за друге місце Жуліано Алафіліпп, Джанні Москоне і ряд інших гонщиків змогли догнати Піно. У спринті з маленької групи переслідувачів срібло пішло Алафіліппу з Quick-Step Floors, а третя позиція дісталася Джанні Москоне (Team Sky).
 
У своєму першому сезоні за Bahrain-Merida Вінченцо Нібалі потрапив на подіум Джиро д'Італія і іспанської Вуельти, проте перемога в загальному заліку тритижневої багатоденки від знаменитого італійця вислизнула. Проте, успіх на монументальній класиці багато компенсує, як зізнався сам Нібалі після перемоги. «У цілому, це був дуже непоганий сезон для мене, я показав цілий ряд сильних гонок, — зізнався Нібалі. — Але мені подекуди не вдавалося досягти по-справжньому великих результатів, на які я розраховував. Тому виграти монумент в самому кінці сезону, безумовно, велика подія для мене».
 
Автор - Денис Трубецькой 

 

Фото - cyclingmagazine.de