Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

12 10
2017

Дайджест європейських одноденок

Кінець минулого тижня завершився відомою французької одноденкою Париж-Тур, яка завдяки своєму рівнинному рельєфу вважається гонкою для спринтерів, однак насправді вкрай рідко закінчується саме спринтом. На відміну від Іль Ломбардії, Париж-Тур не входить в елітний дивізіон World Tour, проте на старті цієї одноденки завжди першокласний склад, тому вища категорія 1.HC не повинна вводити в оману. І, забігаючи наперед, потрібно сказати, що повноцінного спрінта на Париж-Тур в цьому році знову не вийшло.
 
Як і у випадку з Іль Ломбардією, хід французької гонки довгий час визначав відрив дня, в який відібрались Ромен Комбо з Delko MarseilleProvence KTM, Міхаель Голартс з Verandas Willems Crelan, Лоренс Насен (WB Veranclassic Aqua Protect), Стефан Пулье (Armee de Terre) і Брайан ванн Готем (Roompot - Nederlandse Loterij). Лише за десять кілометрів до фінішу пелотон зміг наздогнати двох останніх гонщиків із затяжного відриву, якими виявилися Ван Готем і Насен. До слова, минулорічний переможець Фернандо Гавірія з Quick-Step Floors впав за двадцять кілометрів до фінішу, був змушений інвестувати багато сил в спроби наздогнати пелотон і випав тим самим з боротьби за захист свого титулу.
 
На передостанньому підйомі гонки, приблизно за вісім кілометрів до фінішу, атакував Маттео Трентін з Quick-Step Floors, один з головних героїв минулої іспанської Вуельти. В результаті цих зусиль сформувався новий відрив, в який зміг також відібратися Серен Крег Андерсен ізTeam Sunweb — він же і залишився єдиним гонщиком, який зміг вчепитися за Трентіно після чергового по рахунку прискорення потужного італійця. На останньому підйомі перестрибнути у відрив вийшло у Нікі Терпстра з Quick-Step Floors, також спроби перекластись зробили Андре Грайпель і Олівер Насен, але вони зазнали невдачі.
 
У підсумку, на фініші Терпстра першокласно підготував спринт для Треніна, який без особливих проблем розібрався з Сереном Крег Андерсеном. Сам голландець став третім, тоді як спринт з групи переслідування виграв Андре Грайпель (Lotto-Soudal), який, втім, був змушений задовольнятися четвертою позицією.

Також варто відзначити ще три цікавих одноденки, на які шанувальники велоспорту традиційно звертають велику увагу на початку жовтня. З одного боку, це італійська Тре Валлі Варезіні, яка також має категорію 1.HC, а також традиційно складний рельєф. Тут ключовим для результату гонки просів стався на передостанньому підйомі, коли Bahrain-Merida включилася на повну, щоб створити максимально хороші передумови для свого капітана Вінченцо Нібалі. Всі гонщики, включаючи екс-чемпіона Італії Джованні Вісконті, брали участь у вражаючому розвезенні Нібалі, за яким сталася серйозна атака італійця.
 
Всидіти за Нібалі зміг тільки Тібо Піно, від якого італієць намагався відчепитися усіма правдами і неправдами, але зробити це все-таки не зміг. Більш того, на останньому кілометрі до цього дуету також приєдналися Олександр Женьє з Ag2r La Mondiale і Дієго Улісс з UAE TeamEmirates. Спринт за перемогу відкрили Піно і Нібалі, але у них з колеса досить спокійно вийшов Женьє, який і зміг забезпечити собі таку гучну і яскраву перемогу. Улісс так і не зміг вступити в спринт за перемогу, тоді як друге і третє місця дісталися Піно і Нібалі відповідно.
 
Ще одна італійська одноденка, до якої була прикута особлива увага — знаменита Мілан-Турин, що проходила в цьому році вже в 97-й раз. Головною зіркою Мілан-Турин став колумбієць Рігоберто Уран з Cannondale-Drapac, який сенсаційно потрапив на подіум загального заліку Тур де Франс в цьому році. Уран атакував за три кілометри до фінішу з невеликого відриву і досить спокійно, впевнено і красиво здобув сольну перемогу, яка в черговий раз підкреслила, в якій хорошій формі колумбієць знаходиться в цбому сезоні. Друге місце з відставанням в десять секунд посів британець Адам Йейтс з Orica-Scott, а третя позиція дісталася італійцеві Фабіо Ару з казахстанської Астани.
 
Відзначимо, що блок італійських одноденок, що складався з Тре Валлі Варезіні, Мілан-Турин і Іль Ломбардії також проїхав і українець Андрій Гривко з Астани, який непогано відпрацював на лідерів свого професійного колективу. Сам Гривко на Тре Валлі Варезіні зайняв 105-е місце, а на двох інших гонках потрапив в топ-50: 50-я позиція на Мілан-Турин і 47-е місце за підсумками Іль Ломбардії.
 
Крім того, в День німецької єдності завершився шосейний велосипедний сезон в Німеччині. Його фінальним акордом стала одноденка Шпаркассе Мюнстерланд Жиро, яка також має категорію 1. HC. По ходу Мюнстерланд Жиро домінував відрив, який, втім, був «з'їдений» пелотоном аж за 18 кілометрів до фінішу, так що в прогнозованому масовому спринті досить швидко сумнівів не залишилося ні в кого. Зате сам спринт виявився неймовірно напруженим — настільки, що за його підсумками судді дивилися фото-фініш, щоб визначити, хто з чотирьох (!) гонщиків в підсумку здобув перемогу. «Щасливчиком» виявився ірландець Сем Беннетт з Bora-hansgrohe, на міліметри випередивши Філа Баухауса з Team Sunweb і Андре Грайпель з Lotto-Soudal. Не дісталося місця на подіумі й Марселю Кіттелю з Quick-Step Floots, який, втім, за пару метрів після фінішної межі зміг обійти всіх по інерції, що показує неймовірно високий спринтерський рівень на Мюнстерланд Жиро.
 
Світовий велосипедний сезон, в свою чергу, поки не думає завершуватися. У вищому дивізіоні World Tour залишилися відразу дві гонки, багатоденки Тур Туреччини і Тур Гуансі, які пройдуть одна за одною. Але і після 24-го жовтня, коли завершиться китайський Тур Гуансі, шосейний сезон все ще триватиме.
 
 
Автор - Денис Трубецькой 

Фото - cyclingmagazine.de