Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

27 5
2016

Організатори Race Horizon Park: Один раз на рік ми пропонуємо всім спробувати провести три дні з велосипедом

Міжнародна велогонка Race Horizon Park проходитиме в Києві та околицях 27-29 травня. Окремий етап — любительські перегони, де можна спробувати свої сили на професійному маршруті. Про етапи перегонів та їхнє значення для України розповіла в ефірі "Громадського радіо співорганізатор Race Horizon Park Наталія Муравйова.
Тетяна Трощинська: Чи будуть перекриті дороги?
Наталія Муравйова: Щоб не створювати великих ускладнень для жителів Києва у робочий день, ми перенесли старт нашої гонки до нової локації — у Чабани. Проходити гонка буде по так званому олімпійському велокільцю. В п’ятницю буде невелике перекриття вулиць в районі Кругликів і Чабанів.
Тетяна Трощинська: Велогонка — це популяризація велосипеда саме як спорту, а не транспорту?
Наталія Муравйова: Це два важливих напрямки. В рамках гонки ми розглядаємо популяризацію велосипеда, як професійного спорту і здорового способу життя. Але ми також пропагуємо велосипед як транспорт, виступаємо за побудову велодоріжок, велопарковок, запуск велополіції.
Race Horizon Park дуже важлива гонка, в тому числі і для нашої країни. Це міжнародні змагання, де команди-учасниці здобувають рейтингові очки, які потім дають нам право брати участь в різних міжнародних змаганнях, таких як Чемпіонат світу і, цього року, Олімпіада в Ріо-де-Жанейро.
Василь Шандро: Хто може взяти участь у гонці? Чи всі заявки вже подані?
Наталія Муравйова: Так, всі заявки уже подані і розглянуті. Професійні велогонщики вже вчора почали прибувати до столиці. Заявки розглядалися протягом пів року, їх було дуже багато.
А для всіх любителів велоспорту анонсуємо велоперегони у неділю, 29 травня. Вони будуть проходити перед основним стартом. Інформація є на нашому сайті. Всіх бажаючих запрошуємо. Перегони проходитимуть по основному маршруту, тож можна буде спробувати позмагатись як професійні гонщики.
Тетяна Трощинська: На скільки українські дороги пристосовані для велосипедів?
Наталія Муравйова: Є такі, якими можна користуватись. Але, будуючи трасу в Чабанах, ми побачили, що є багато проблем.
Василь Шандро: Чи звучить на таких заходах тема співіснування велосипедистів і автомобілістів?
Наталія Муравйова: Це є важливою темою і подібних заходів, і безпосередньо підготовки до велоперегонів. Ведеться робота зі службами, з поліцією. Ми пояснюємо, що велосипедисти — це не перешкода на дорозі, а повноцінні учасники руху.
Велосипедистів кожного року стає більше, їхні права треба поважати. Один раз на рік ми пропонуємо всім залишити автівки вдома і спробувати провести цей день з велосипедом.