Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

26 5
2016

Олександр Башенко: Ми робимо велогонку для киян, розвитку велоспорту та українських спортсменів

Про історію та новації легендарної київської велогонки Race Horizon Park 2016, яка цього року святкує 5-річний ювілей у міжнародному статусі, розповів голова оргкомітету та президент Федерації велосипедного спорту України Олександр Башенко в ефірі телеканалу "Київ" у програмі "У центрі уваги".
"Велогонка має 60-річну історію, бо в Києві на Хрещатику за радянських часів щороку проводився або критеріум, або київське кільце. Ми відновили київське кільце: на Хрещатику вже другий рік поспіль проводиться велогонка за традиційним маршрутом київського кільця — від Європейської до Либідської площі та в зворотньому напрямку. Протягом трьох днів ми проводимо змагання в різних районах Києва: у Києво-Святошинському районі, у центрі на Хрещатику та Майдані та в Солом'янському районі. Крім того, цього року у Київській області відбудеться перша в Україні велогонка на час серед жінок", — розповів Олександр Башенко, голова оргкомітету Race Horizon Park 2016 і президент ФВСУ.
Башенко прокоментував також склад пелотону Race Horizon Park 2016: "Моя позиція така, що регіональних українських команд має бути не менше половини. Ми ж не робимо змагання для іноземців, ми робимо змагання для киян, розвитку велоспорту, для підняття рівня наших українських спортсменів. Цього року ми були змушені відмовити деяким іноземним командам, але склад команд Race Horizon Park 2016 дуже серйозний. Тому українським командам дадуть безкомпромісний бій, але я вірю в перемогу наших спортсменів".
"Цей сезон я почав у Франції, виступаючи за французьку команду. У Франції велосипедний спорт більше розвинений, ніж в Україні. Але можу сказати, що на сьогодні Федерація велоспорту України та наші аматорські команди піднімають велоспорт", — розповів член збірної України з велоспорту на шосе, 19-річний Костянтин Ашуров, який нині живе та змагається у Франції.
Міжнародна велогонка Race Horizon Park 2016 пройде 27 травня (п’ятниця), 28 травня (субота) і 29 травня (неділя). Взяти участь у міжнародній велогонці Race Horizon Park 2016 приїжджає 27 команд з 13 країн світу, у тому числі 16 іноземних та 11 українських. На Race Horizon Park 2016 вперше будуть окремі фан-зони різних країн (вздовж вул. Васильківської). Очікується до 150 тис. глядачів у центрі Києва.