Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

05 6
2018

Бельгійський гонщик-режисер: Мені 41 рік, я знову в велоспорті і хочу насолоджуватися цим

 Бельгійський гонщик розповів, чому повернувся в велоспорт після семи років поза спортом.
 
Кеннетт Меркен - перший бельгієць в історії Race Horizon Park, але від інших учасників він відрізняється не тільки цим. Меркен був професійним гонщиком, але потім зайнявся режисеруванням фільмів. У пелотон через багато років після завершення кар'єри його повернула українська команда Lviv. Після гонки на Майдані Кеннетт погодився дати інтерв'ю офіційному сайту Race Horizon Park.

- Адже це твій перший приїзд до Києва? Які відчуття від міста?

- Я хотів би говорити не тільки про Київ, але і про всю країну. Мені подобається Україна, подобаються люди, які дуже доброзичливі і відкриті. І гонки у вас відмінні. Боротьба йде до останніх метрів.

- Наскільки я знаю, велоспорт - не основне твоє заняття ...


- Так, я працюю в кіноіндустрії. Уже багато років знімаю фільми, але не забуваю і велоспорт.

- Якщо зайти на сайти, що публікують бази даних про велоспорт, то там твоя остання гонка датується 2011 роком. Чому вирішив повернутися після настільки тривалої перерви?

- Тоді я розчарувався в гонках. Бачив, що люди перемагають не завдяки таланту або тренувань, а за допомогою заборонених речовин. Це вбиває всю мотивацію. Тому вирішив виступати в аматорських перегонах, ті, що носять категорію Masters. Чесно кажучи, було не дуже цікаво. Я вигравав майже всі старти.

- Але мотивація все ж повернулася сім років по тому ...

- Так, я стежу за гонками і бачу, що велоспорт став набагато чистішим. У США у мене є друг Єгор Бубен. Він - білорус, який вже давно живе в Штатах. У минулому році він спонсорував команду CCB-Velotooler і запропонував мені стати її гонщиком. Я йому відповів: "Єгор, ти серйозно? Мені вже 40! Час давно минув!". Загалом, той шанс я упустив, але в цьому році відчув, що пристрасть до перегонів повернулася. Я подзвонив Єгору і запитав, чи зможе він мені допомогти повернутися. Він пов'язав мене з Lviv Cycling Team. Пару тижнів тому я проїхав гонку в Угорщині, а сьогодні виступаю в Україні.

- І які перші враження від співпраці з новим клубом?

- Поки все здорово! Ми - не найбільша команда, але дуже організована. Видно, що гонщики не рвуться за особистими успіхами, а працюють один на одного. Це дуже гарна якість для клубу.

- Ти дуже активно ведеш гонки. Вчора навіть атакував з пелотону, який відставав майже на 10 хвилин.

- Просто я дуже мотивований. Хочу показувати максимально можливий результат в будь-якій ситуації, навіть якщо не борюся за подіум.

- Які у тебе подальші плани?

- Зараз повернуся на деякий час в Бельгію і почну підготовку до китайської гонці Tour of Quinghai Lake. Чув, що це неймовірно складна багатоденка. Якщо говорити про далекосяжних планах, то я навіть не думаю про завершення кар'єри. Мені 41 рік, я знову в велоспорті і хочу насолоджуватися цим!
 
За матеріалами ISPORT.