Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Міжнародна велогонка
на шосе

Київ, Україна 1-3 червня 2018 року

Історія велогонки

СТОЛИЧНА ВЕЛОГОНКА МАЄ БІЛЬШ НІЖ 60-ТИ РІЧНУ ІСТОРІЮ

Ще під час СРСР велогонки на Хрещатику в День Києва були одним з головних атрибутів і традицій свята, проводилися з великим резонансом і масовим глядачем. Багато хто пам'ятає фатальну Велогонку Миру, яка проходила в 1986 році на Хрещатику, коли про Чорнобильську трагедію ніхто не повідомляв. Тривалий період часу велогонки на Хрещатику не проводилися. Але в 2008 році столична велогонка знаходить не тільки нове ім'я — Race Horizon Park, а й значно розширює кількість і рівень заходів, перетворюючи звичайні змагання велосипедистів аматорів і спортсменів-професіоналів в масштабний велорух.

 • 2
  0
  1
  7
  img

  Гонка Horizon Park Race Maidan проходила по оновленому кільцю довжиною 19 кілометрів, це найдовше кільце в історії Race Horizon Park. Маршрут поміняли, щоб зробити гонку більш масштабною і доступною для глядачів з більш віддалених районів Києва.
  Ще однією особливістю Horizon Park Race Maidan стала спеціальна премія від Андрія Гривка, кращого велогонщика України, що сьогодні представляє кольори казахстанської команди Астана. Після проведення серії міжнародних стартів голова організаційного комітету Race Horizon Park і президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко ухвалив рішення в 2018 році підняти категорію Race Horizon Park до 1.1.

 • 2
  0
  1
  6
  img

  У міжнародному статусі велогонка Race Horizon Park відсвяткувала п'ятирічний ювілей. До такої пам'ятної дати організатори підготували для усіх шанувальників велоспорту багато цікавих сюрпризів.
  Уперше п'ятничний маршрут велогонки Horizon Park Race for Peace пройшов не в місті, а під Києвом (аби уникнути корків), спеціально для цього була відремонтована легендарна траса — т.зв. «Олімпійське кільце», побудоване в 1980 році.
  На жаль, погода внесла корективи в традиційну суботню велогонку Horizon Park Race Maidan. За рішенням міжнародного комісара гонка була зупинена через сильну зливу, яка почалася буквально відразу після старту і призвела до завалу більше 70 спортсменів, більше десятка отримали травми різного ступеня тяжкості.
  Також вперше пройшли професійні міжнародні велогонки для жінок — Horizon Park Women Challenge (на шосе) і VR Women ITT Race (на час). Саме вони дозволили українським спортсменкам, які перемогли, заробити дві ліцензії на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро. З нагоди свята «Укрпошта» випустила спеціальну ювілейну марку — 5 років Race Horizon Park.

 • 2
  0
  1
  5
  img

  Три велогонки серії Race Horizon Park знайшли власні імена. Замість Race Horizon Park-1,2,3 міжнародні змагання пройшли: 29 травня, Голосіївський район — Horizon Park Race for Peace; 30 травня, Хрещатик, Майдан Незалежності — Horizon Park Race Maidan; 31 травня, Солом'янський район — Horizon Park Classic. Також вперше у рамках Race Horizon Park 2015 пройшов Відкритий кубок ФВСУ на призи Horizon Park для професіоналів і аматорів, чоловіків і жінок. У якому взяли участь зірки українського велоспорту Ганна Соловей та Ярослав Попович. Вдруге відбулися змагання для любителів різного віку і статі — Horizon Masters Cup за маршрутом недільної гонки.

 • 2
  0
  1
  4
  img

  UCI підтвердив проведення в Києві трьох днів міжнародних велозмаганнь Race Horizon Park. Традиційний суботній Критеріум на Хрещатику пройшов у міжнародному статусі. Але його маршрут проліг по вул. Великій Васильківській. Це було пов'язано з перекриттям головної вулиці — Хрещатика і Майдану Незалежності — після революційних подій на ЄвроМайдані. Частина нової траси пролягла по бруківці, що додало гонці ще більше видовищності і складності. Також в рамках гонки пройшла «Велогонка Миру», яку відкрили Міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов та олімпійський чемпіон, рекордсмен зі стрибків з жердиною і глава НОК України Сергій Бубка. Вперше, в рамках професійних змагань, відбулися аматорські змагання Horizon Masters Cup, у яких також взяв участь посол США в Україні Джеффрі Росс Пайетт.

 • 2
  0
  1
  3
  img

  Організаторами вирішено провести не один міжнародний заїзд, а дві повноцінні за статусом і категорійністю одноденки Race Horizon Park. Одна з яких пройшла в Голосіївському районі, друга — традиційно у Солом'янському

 • 2
  0
  1
  2
  img

  Велогонка вперше в новому міжнародному статусі пройшла на найвищому рівні, що відзначив головний суддя, міжнародний комісар UCI Владімірос Петсас

 • 2
  0
  1
  1
  img

  Українська велогонка Race Horizon Park визнана міжнародними експертами. Отримавши статус категорійної (1.2), вона знайшла «прописку» в календарі Міжнародного союзу велосипедистів (UCI). Окрім іміджу та престижності, цей статус значно розширив кількість учасників, протяжність маршруту, рівень суддів і професіоналізм підготовки велогонщиків.